Slavíme Moto Guzzi Ve100 letech

Slavíme Moto Guzzi Ve100 letech

ČMGC se aktivně zapojil do oslav 100. výročí založení této značky z italského Mandello del Lario.

Jízda na motocyklech kolem luků a polí bohatě vyzdobených letošní úrodou, vůně posekané trávy a slámy, a dobytek poklidně se pasoucí na nich, nás inspiroval k nevšednímu druhu oslav.

Když je úroda sklizena jsou pole vyzdobena otýpkami slámy, připomínajícími to, bez čeho by jízda na motocyklu byla nejspíš utrpením. Tento fenomén poprve nalezný před 5200 lety v bažině u Vrhniki 15 km od Jublaně, přinesl už tenkrát řešení snílkům o hladké jízdě.

Nejen proto jsme se rozhodli zviditelnit značku Moto Guzzi více než jindy. Oslovili jsme oranizátory soutěže Zemědělec roku, aby nám poskytli kontakty na 20 nejlepších účastníků soutěže. Chtěli jsme je vybavit síťovinou pro balíkovací/lisovací stroje v barvách italské vlajky. ČMGC zakoupil tuto síťovinu, ale bohužel jsme narazili na pravidla soutěže. Ta vyhlašují veřejně jen vítěze v dané kategorii, ovšem umístění na ostatních místech jsou neveřejná. Nevzdali jsme se a síťovinou jsme vybavili nejen známé zemědělce ze soutěže, ale také ty z okolí rodišť členů klubu. Výsledek je impozantní.

Děkujeme!

Image
První kozí